pazza-1

Pizza Pazza (Vienna Gate)

Pizza Pazza je priamo v obchodnej pasáži projektu Vienna Gate. Kedysi na Kopčianskej ulici predávali piko, dnes okrem iného drahé byty v oboch vežiach projektu Vienna Gate. Medzi dvoma vežami (tá vyššia má dokonca 22 poschodí) je obchodná pasáž. Dlho vyzeralo, že pasáž sa nikdy nerozbehne, ale v ostatnom čase v pasáži otvorili fitko, boxerňu, banku, Tesco Expres, nechtové štúdio a pizzeriu Pizza Pazza. Nápad to je výborný, chutne sa najesť je v tejto štvrti naozaj problém. Dokonca len najesť sa je problém, ak ste teda naozaj nezošaleli a nepôjdete jesť do staničného bufetu. Ten spoznáte na dvesto metrov podľa vône osemtisíc krát použitého oleja a nápisu nad bufetom presne tohto znenia: „Lavazza, Fornetti, Gyros, Lavazza“. Balkán priamo v Petržalke.

Interiér je v Pizza Pazza jednoduchý, účelný a prekvapivo veľký. Centrálne umiestnený pizza pult a mladá čašníčka dominujú vyľudnenému priestoru. Je 16:15 a pizzeria zíva prázdnotou, keďže dominantnú časť návštevníkov tvoria zamestnanci firiem sediacich vo Vienna Gate a tí už obedovali. Napriek tomu nás nikto nepozdraví. Slečna sa rozpráva s klientom, ktorý ju drží za zadok a pult je tiež mĺkvy. Stôl je čistý, preto si smelo sadneme a čakáme. Jediný klient už niečo šušká čašníčke do uška a ona sa usmieva. To sa však rýchlo zmení, lebo sa už neusmieva, ale dáva nám do rúk jedálne lístky. Že nás už nepozdravila, je viac menej jasné.

Výber jedál je pestrý, mix Toskánska a Kopčianskej. Sezónne suroviny nečakajte, menu však má logiku. Príjemným prekvapením sú raňajky. O deviatej by napríklad mne dobrá praženička urobila rozhodne krajší deň. Za 2,50 € si zlepšiť deň mi príde pomerne férová ponuka. Možno ešte vedieť, koľko vajíčok je v praženici, by nebolo na škodu.

Nápoje dostaneme obaja v poriadku. A ideme degustovať. Kolega, tváriac sa, že mu ide o seriózny prieskum trhu, si objednáva slepačiu polievku (1,50 €) a pizzu Diablo (4,90 €). Obaja vieme, že Diablo by si objednal za každých okolnosti, ale on sa tvári, že to robí len kvôli článku. Ja si dám Minestrone (2,00 €) a 200 gramový kurací steak s ryžou (6,50 €).

Servírka je nevrlá. Nebaví ju robota. Nebaví ju svet. My ju nebavíme. Ona nebaví nás. Tiež mám drobné podozrenie, že ten jediný klient nebude úplne klient. Už totiž pusinkuje čašnícku na líčko. Vždy som nenávidel, keď som cestoval v električke, keď sa niekto bozkával dva centimetre odo mňa. Dnes mi už vadí aj keď sa niekto bozkáva 5 metrov odo mňa a pritom sa opiera o pizza pult. Starnem? Som neprajný? Mám zlý sexuálny život? Budem musieť ísť za psychológom.
Príprava jedál zabrala 25 minút. Pizze a stejku. Pizza je chutná, cesto správne tenké, suroviny sú v dobrom pomere. Schválne začínam pizzou, lebo teraz prídu horšie správy. Slepačia polievka nemá žiadnu arómu ani chuť. Minestronka detto. Je to farebná vodička, o ktorej je škoda písať. Ale úplnou katastrofou je kurací steak. Len počas kobercového náletu je prijateľné, aby niekto tak strašidelne presolil steak. Inak solídny kus mäsa bol jednoducho nejedlý. Steak som nezjedol, naozaj to nešlo. Servírku ani nenapadlo spýtať sa, či niekde nebola chyba krásy (pozdravujem uja Iča), keď som nezjedol ani dve sústa.
Bratislavská gastronómia trpí na amaterizmus, neexistenciu zákazníckeho tlaku na kvalitu a absenciu konkurenčného prostredia. Pizza Pazza je výkladnou skriňou všetkých spomínaných neduhov. Za úplne tragické považujem, že na celý tento zážitok sa pozerala manažérka podniku. Ak by mne moja čašníčka namiesto obsluhy hostí (zarábania peňazí pre mňa), predvádzala divoký petting s frajerom, asi by som ju namieste zabil. Áno preháňam, len by som ju vyrazil. Som slušný človek. Škoda.

Nakoniec sme sa rozhodli zaplatiť. Čo sa ukázalo ako pomerne zložitá operácia. Najprv nefungovala čítačka, potom spojenie, potom opäť čítačka, takže nakoniec sme zaplatili v hotovosti.

Pri odchode nás nikto nepozdravil ani neodzdravil.

Hodnotenie na tri vety: Celé zle. Najhoršie je, že Pizza Pazza ma niekoľko pobočiek, takže ani zlé jedlo a mizerný personál nie je na Slovensku prekážkou úspešného fungovania biznis modelu. Ideálne ako miesto na dlhý obed so svokrou, inak neodporúčame.

4 z 20 hviezdičiek

★★★★☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆☆

001 002 003 004 005

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>