pizzacarla_0

Pizza Carla

Milujeme chutné jedlo, milujeme kvalitnú kávu a milujeme dokonalý servis. Lenže žijeme v Bratislave a nie vždy dostaneme v reštaurácií to, čo si zaslúžime. Zdieľajte náš pohľad na bratislavskú gastronómiu a chváľte s nami tie miesta, ktoré si zaslúžia chválu a haňte tie miesta, ktoré si zaslúžia Hanu. (Hana bola triedna učiteľka na ZŠ autora článku. Mala 155 cm, uhrovitú pleť, 23 rokov, presne tri faldy na bruchu, frajera colníka, žlté zuby a šticovala nás – jednoducho bola to riadna mrcha).

Pizza Carla

Pizza Carla, je prilepená k Tescu na Panónskej ceste (16). Nikto už nepozná, či ide o prístavbu, dostavbu, alebo čo vlastne , na diplomovku z estetiky to však určite nie je. Pri príchode nás pozdravili nahlas, svižne a úslužne. Civilizovaný svet. Usádzame sa sami, ale v reštaurácií tohto rangu je to úplne v poriadku. Prichádza servírka. Má asi 40 rokov, nadváhu a kerku. Tak ako všetky ostatné servírky. Buď ich jedna mamina povila, alebo šéf to má takto rád. Vsádzam na to druhé. V každom prípade sa s touto témou hrám rád.

Sme dvaja. Objednávame slepačiu (1,70) a paradajkovú (3,10) polievku, Pizzu Prosciutto (8,90), Risotto con funghi (6,30), plus nápoje. Servírka, je milá, zorientovaná, vecná. Nápoje prinesú hneď, každý dostane čo má.

Interiér je šikovne riešený, strohý, pre Pizzeriu na konci mesta ideálny. Určite veľká pochvala za pec. Parádna poctivá pec. Milujem ju, okamžite by som sa s ňou oženil a do roka mal malú pec.

Dám vám dobrú radu zadarmo. Keď navštívite Carlu, chovajte sa ako skalolezec. Jednoducho nepozerajte nikdy dolu, len pred seba. V tomto prípade len do taniera. Nikdy nie na stenu! Je to jasné?! Stena je strašidelný slovenský grc na talianský spôsob. Je to vtip zo Zoolandera! Romulus a Remus, Šikmá veža v Pise, Fontana di Trevi a pol Talianska na Simsonovskej žltej. Málo vecí je tak koncentrovane zlých . Napadá mi len 4 hodinový koncet Celine Dion.

Polievočky prišli. Slepačia bola riedka a bez chute, paradajková vynikajúca. Ak teda budete mať po fláme, zvoľte iný podnik, tu vás slepačia z biedy nevytiahne. Je to voda, v ktorej sa možno kedysi, ale naozaj dávno okúpalo kuriatko. Alebo to kuriatko len pozeralo na ten kastrólik. Asi tak z pol kilometra a cez sklenenú stenu.

Pizza prišla vo výbornom čase, snáď do 15 minút od objednávky. Vyzerala a chutila výborne, len Prosciutto sa zrejme, samozrejme v slangu bratislavských gastro podnikateľov „povie“ šunkový nárez. Toto je krutá bolesť skoro všetkých pizzerií v Bratislave. Do riti, už ma s tým vážne seriete! Šunka je šunka. Prosciutto je Prosciutto. Poznáte to podľa toho, že šunka chutí, vyzerá a vonia inak. A je výrazne lacnejšia. A naozaj veľmi chcem vidieť toho chlapa, čo si v 1991 otvoril pizzeriu, zaparkoval svojho trojkového golfa, vybral si autorádio veľkosti dvoch kartónov cigariet, posadil sa v šušťákoch na umelohmotnú stoličku samozrejme na najlepšie miesto v svojom podniku i takto si riekol: „ Šunkový salám budeme predávať ako Prosciutto…, ľudia budú úplne hotoví, že majú Taliansko na sídlisku .“ No a tento zvyk prežil dodnes. V Carle teda určite. Ale naspäť k téme. Pizza naozaj taká aká má byť. Že, za to v zásadnej miere môže tá pac, asi nebudem dodávať… ☺

Problematické sa však ukázalo rizoto. Je to jednoduché a rýchle jedlo. Hríbiky a parmezán. Nestálo však za nič. Celé to bolo nudné, fádne, urobené bez lásky. Parmezánu tam nebol ani gram. Škoda reči, nechcelo sa kuchárovi trápiť sa. Vytrápili sme sa teda my. Bratislava ma jednu veľkú výzvu. Obstojné rizoto pod 8 eur. Len tak mimochodom je to 240 korún. V Prahe som jedol fantastické asi za 4 eurá. Niekde bude problém, budem rád, ak mi napíšete! Druhou veľkou výzvou je 8 metrov dlhý úsek cesty bez jamy veľkosti malého slona, ale to je na iný článok.

Medzi mizerným rizotom a kávou sme zachytili rozhovor zrejme manažérky s personálom. Je milé zistiť, že sa začínajú objavovať podniky, kde manažment pracuje s personálom. Šlo o tézu, že bez úsmevu sa nemá obsluhovať. Som veľký fanúšik tejto teórie. Skoro tak veľký, ako som fanúšik jednej pece… mám ešte o tej peci? Určite však spomeniem, dva názvy pizze, ktoré nás dokonale poslali do kolien. Pizza „Orava“ asi podľa Mekky pizza sveta – Oravy a samozrejme pizza „UFO“. Áno tiež sme mali pocit, že sme prišli z iného sveta.

Nakoniec nám urobili vynikajúce ristretko. Blok sme dostali, Róbert bude mať za čo budovať krajinu – čo je dobrá správa pre Slovensko. Pri odchode sme „dovidenia“ nepočuli. Ani na druhý pokus. Ani na tretí. Vytrvalosť tu evidentne nepomáha.

Hodnotenie na tri vety: Sídlisková pizzeria, s dobrou pizzou, fundovanou obsluhou, priemerným jedlo, účelným interiérom, bizarnou stenou, pri ktorej sa stopro bude výprava mladých talianov fotiť a s dobrou kávičkou. V prípade donášky pizze sa vyhnete interiéru, snáď by to mohla byť cesta. Podľa našich správ sa Carla za ostatnú dobu výrazne zlepšila v kvalite servisu, preto palec hore za pozitívny trend.

14 z 20 hviezdičiek

★★★★★★★★★★★★★★☆☆☆☆☆☆

Unknown-4 Unknown-5 Unknown-6 Unknown-7

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>