ruman-1

Nešťastník

Je paradox, že muž, ktorý kedysi nosil o tri čísla väčšie kárované saká so širokými vypchávkami na ramenách vlastní teraz módnu televíznu stanicu. Karol Ruman bol dokonca nominovaný v ankete Najlepšie oblečený muž. Je pravda, že trendy sa menia, takže mu to nemáme až tak za zlé. Modrá krv mu v žilách nikdy nekolovala a aj napriek tomu sa zrodil veľkopodnikateľ. Po revolúcií prišiel s prevratnou myšlienkou. Založil nebankový subjekt Pohotovosť, v ktorom svojho času uviazli, systému neznalí a po peniazoch bažiaci ľudia. Úroky v Rumanovej inštitúcií boli úžernícke. Ale podmienky ako sa k peniazom dostať boli oveľa benevolentnejšie ako v banke. Tak sa ľudia ulakomili a aj na to doplatili. Pôžičky nezvládali splácať a tak sa ocitli v hraničnej situácií. V záchvate šialenstva majiteľa nebankovky už niekoľkokrát napadli. Pred pár rokmi si dokonca poležal na áre. Odvtedy sa bez ochranky nepohne. Na vlastnej koži pocítil, že zúfalstvo ľudí v bezvýchodiskovej situácie dokáže byť kruté.

Krv na rukách:

Karol sa na šoubiznisovom rebríčku vyšplhal vysoko. Zaradil sa do skupiny, ktorej sa ľudovo hovorí smotánka. Našiel si úspešnú partnerku Gabiku Drobovú a môže si tlieskať. Pred tým ako začal pózovať na Plese v Opere zažil si Ruman svoje. Historky zo začiatkov jeho podnikateľských aktivít sú už večné. Niektorých klientov Pohotovosti sa mu podarilo doslova priviesť až do hrobu. „Jeden klient, ktorý nemal na splátky prišiel na pobočku a zastrelil sa tam. Normálne sa tam postavil a strelil si do hlavy,“ tvrdí jeho bývalý zamestnanec, ktorý teraz žije v Nemecku.

Odpísaný:

Úsmev na perách, ale vylúdi spomienka na situáciu z reštaurácie Al Faro v nákupnom centre Eurovea. Do podniku zavítal český moderátor Leoš Mareš s priateľkou. Celebritný párik si chytil stôl na slnečnom móle. Karol sedel náhodou v tej istej reštaurácií kúsok od Mareša. Hneď zacítil šancu na posun v celebritnom rebríčku. Neváhal moderátora osloviť. „Ako prvé začal zdôrazňovať svoj spoločenský status. Čo všetko vlastní a s čím pracuje. Mareš odvrkol niečo v tom zmysle, že ho to nezaujíma a ďalej sa venoval svojej spoločníčke,“ zabáva sa čašník na starej historke. Podnikateľ dokonca pestuje aj finančne náročné hobby, pretože je to in. Začal sa učiť lietať s helikoptérou. Veľmi mu to nešlo. Miliónový stroj nezvládol a havaroval. Odvtedy je už možno opatrnejší a zistil, že kto vysoko lieta.. musí dnes chodiť s posilnenou ochrankou.

Samovznietenie amfiteátru:

Spásonosná myšlienka a kľúčový bod v Rumanovej kariére nastal keď spravil s kamarátmi Športku a cez cyperskú firmu Lemikon obrali štátny Tipos. Väčšina to vie, hovoria o tom všetci, ale dôkazy na to nie sú. Takže je toto v podstate čisté ohováranie. Potom si Drobovej frajer a majiteľ módnej televízie spravil so svojím spoločníkom firmu Luka & Bramer. Venuje sa starému remeslu ako pôžičky, splátkový predaj a úverové financovanie. Ako inak, dcérska spoločnosť je Pohotovosť s.r.o. Údajne má podnikateľ prsty aj v zhorenom amfiteátri pri Horskom parku. Mesto im nechcelo povoliť ‘amfik’ zbúrať a tak si to spravili po svojom. Od požiaru už ubehlo niekoľko rokov. Vzrušenia aj vyšetrovanie opadlo, nikoho to už nezaujíma. Takže sa aktuálne partička Ruman a spol. chystajú na lukratívnom pozemku stavať, ako inak, byty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>